CZ
EN
DE
PL
header

Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších

Dovolte nám, abychom Vám představili oblíbené rekreační centrum v samotném srdci západních Krkonoš. Rokytnice nad Jizerou je hojně navštěvované turistické a sportovní středisko, jehož historie se váže až k polovině 16. století. Jeho nepřehlédnutelnou dominantu tvoří hřebeny Lysé Hory a Kotle, které se šplhají až do výše 1434 m n. m. Malebné údolí ještě doplňuje vrchol Studenova, odkud je do Harrachova co by kamenem dohodil.

Rokytnické terény umožňují lyžařské i turistické vybití. Na hřebeny okolních kopců a hor Vás vyveze 24 lyžařských vleků nebo sedačkové lanovky. Na lyžaře tu čekají kvalitně upravené sjezdové tratě, které jsou při nedostatku sněhu udržovány sněhovými děly. Vášniví lyžaři mohou také vyzkoušet večerní lyžování. Celková přepravní kapacita je 13.900 lyžařů za 1 hodinu na 18,6 km sjezdových tratích.

Pro vyznavače běhu na lyžích jsou ve středisku upravovány krátké i delší okruhy. Ti méně zdatní, ale i náruživí lyžaři tu najdou „tu svou trať šitou na míru“. Doporučujeme vyzkoušet areál U kapličky a Pod Dvoračkami, které mohou být dobrým začátkem na delší trasy po hřebenech našich nejvyšších hor. Úplné vybavení pro zimní sporty Vám poskytnou půjčovny sportovního materiálu a skiservisy. Můžete si vybrat z velkého množství lyžařských škol, kde Vás naučí lyžovat specializovaní profesionálové.

I v letních měsících středisko nabízí velké možnosti vyžití. K dispozici je nepřeberné množství značených turistických cest, stezek a cyklotras. Abyste nemuseli vozit svá kola z domova, můžete si je u nás půjčit v několika půjčovnách. Na milovníky bílého sportu čekají tenisové kurty.

Po celý rok lze využít kuželnu, bowlingové centrum, sportovní halu, sauny a fitness centra. Kdykoliv si můžete pobyt zpříjemnit v několika místních útulných vinárnách, barech, bistrech nebo hospůdkách. Večery Vám mile utečou v několika music-barech. Všechna tato zařízení jsou připravena poskytnout Vám kvalitní služby a zpříjemnit Váš pobyt v Krkonoších.

Z našeho střediska jsou hřebeny hor blízko na dosah. Nejkratší trasa k prameni Labe je právě od nás. Cestou k němu se můžete zastavit u Huťského vodopádu. Doslova za kopcem naleznete další známé rekreační středisko Harrachov, odkud je možné se dostat do Polska. Krásnou celodenní procházkou po hřebenech dojdete na Mísečky, do Špindlerova Mlýna nebo dokonce na vrchol nejvyšší české hory Sněžky měřící 1602 m. n. m.

Ať už nás navštívíte v zimních nebo letních měsících, vždy zde najdete nádhernou přírodu, zajímavé turistické trasy a pohostinné obyvatele. Přijďte „u nás pobejt“! Těšíme se na Vás.

Kam na lyže a běžky v Rokytnici nad Jizerou a okolí

Kam na lyže a běžky v Rokytnici nad Jizerou a okolí

Rokytnice nad Jizerou jsou významné horské letovisko, kde naleznete pestrý výber sjezdovek pro různě porkočilé lyžaře a pro rodiny s dětmi, lanovky, půjčovny lyží a lyžařské školy.

Do jednotlivých lyžařských areálů vás zaveze místní bezplatný skibus.

Číst více »

Zimní radovánky

Zimní radovánky

Co dělat, když už jsou děti z lyžování unavené nebo se vám prostě dneska lyžovat nechce?

Zkuste netradiční zábavu, díky které dostane vaše dovolená úplně jinou úroveň a vy na ní budete ještě dlouho rádi vzpomínat.

Číst více »

Krkonoše pěšky nebo na kole

Krkonoše pěšky nebo na kole

Rokytnice ale nejsou jen areálem pro milovníky zimních sportů. Stejně příjemně si zde můžete užít i letní dovolenou. V okolí najdete překrásné turistické stezky, na kterých si vyčistíte hlavu a pokocháte se krásnou přírodou Krkonoš.

Stejně tak milovníci kol zde naleznou řadu cyklostesek. Ti, kteří si vlastní kola nepřivezou, si je mohou bez problémů vypůjčit v místních půjčovnách.

Číst více »

Trochu zábavy pro celou rodinu

Trochu zábavy pro celou rodinu

Co dělat v létě, když jste unavení nebo není pěkné počasí? Rokytnice nabízí tolik různé zábavy, že nebude vědět, kam se zajít podívat dřív.

Zažijte jedinečný adrenalinový zážitek v lanovém centru nebo se pokochejte z místní přírody z výšky. Můžete se svést na motokárách nebo si zahrát tenis. Za deště si zajděte zahrát kuželky nebo bowling nebo se zajeďte vykoupat do nedalekých plaveckých bazénů.

Číst více »

Kam na večeři či za rozptýlením

Kam na večeři či za rozptýlením

A to skoro nejpodstatnější - dobré jídlo! V Rokytnici nad Jizerou najdete několik vůborných restaurací, kde můžete uspokojit vaše chuťové buňky a příjemně si odpočinout, třeba u dobrého vína.

Číst více »

Muzea, památky a široké okolí

Muzea, památky a široké okolí

Pokud by to pro vás bylo stále málo a toužili jste po dalších kulturních nebo sportovních zážitcích, navštivte nedalekou galerii ve Františkově, Sklárnu a pivovar v Harrachově nebo jedinečné Bozkovské dolomitové jeskyně.

Zoo ve Dvoře Králové patří mezi jednu z nejkrásnější zologických zahrad v České republice a ani aquapark v Liberci s ničím nezadá ve srovnání s jinými velkými bazénovými komplexy.

Číst více »